ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9693429
*
nr 969 3429
Spegel
höjd: 64 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2015
kl 18:56:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/6 16:20:01
1
100 kr
24/6 21:16:12
2
150 kr
25/6 15:24:24
1
200 kr
25/6 16:53:52
2
250 kr
27/6 20:54:54
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 969 3429
Spegel
höjd: 64 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/6 16:20:01 | 1 | 100 kr |
24/6 21:16:12 | 2 | 150 kr |
25/6 15:24:24 | 1 | 200 kr |
25/6 16:53:52 | 2 | 250 kr |
27/6 20:54:54 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46